Optimal & Cheap Antalya - Kisinev Uçak Bileti
To Add
Adult   (18 and above)
Child   (2 - 11)
Baby   (2 and belove)

Number of Passengers Cannot Be More Than 9!

Kişinevde Gezilecek Yerler / Gidilecek Mekanlar Nerelerdir ?

 • Albisoara Caddesi

  Kişinev’in merkezinde olan Albisoara Caddesi, şehrin en ünlü ve en eski caddesidir. Bu cadde üzerinde şehrin en önemli tarihi yapılarını, klişelerini ve parklarını bulabilirsiniz. Bu cadde aynı zamanda Kişinev’de bulunan bankaların genel merkezlerinin de bulunduğu bir yerdir.
   
 • Stefan Cel Mare Parkı

  Moldova’nın en eski parkı olması ile ün kazanmış olan bu parkın daha önceki ismi Puşkin Parkı’dır. Bu park özellikle insanların buluşmak için tercih ettikleri adreslerin başında gelmektedir ve Aşıklar Parkı olarak da bilinir. Bu parkta yeşil ile iç içe bir şekilde zaman geçirebilirsiniz. Ayrıca bu parkta klasikler geçidi olarak anılan ve Moldova tarihinin önemli isimlerinin heykelleri dizildiği bir yol vardır.
   
 • Kişinev Kahramanlar Anıtı

  Bu kahramanlar anıtı 2. Dünya Savaşı’nda Sovyetlerin elde ettikleri başarıyı anmak için diktikleri bir anıttır. Bu anıt o dönemde savaşan insanlara atfedilmiştir.
   
 • Kişinev Silah ve Cephane Müzesi

  Özellikle tarihe ve savaşlara meraklıların uğrak yerlerinden olan bu silah ve cephane müzesinde genellikle 2. Dünya Savaşı’nda kullanılan silahlar sergilenmektedir. Bunun yanında burada çok eski tarihlerden kalan pek çok silahı da yakından görme fırsatını elde edebilirsiniz.

 • Alexandr Puşkin Evi

  Alexandr Puşkin’in Rusya’dan sürgün edildikten sonra Kişinev’de kaldığı ev, günümüzde müze olarak hizmet veriyor. Burada Alexandr Puşkin’in hayatına ve kitaplarına dair pek çok şeyi görebilirsiniz.
   
 • Orhei Vechi Manastırı

  Kişinev’in dış kısımlarında bulunan bu manastır, Kişinev’deki Orta Çağ Avrupası’na ait eserlerden birisidir. Aynı zamanda bir açık hava müzesi olan manastırı ziyaret ederek, Orta Çağ Avrupası’na yakından bakabilirsiniz.
   
 • Manuc Bei Tarih Müzesi

  Kişinev’in yerel tarihini merak edenlerin kesinlikle ziyaret etmesi gereken bu müzede pek çok yerel tarihi eşya ve sanat eserleri var.
   
 • Ulusal Sanat Müzesi

  Moldova’daki en eski sanat merkezlerinden birisi olan bu müze, Moldova sanatını yakından görmek isteyenler için eşsiz bir fırsat niteliğindedir. Bu müzede Moldova’nın yetiştirmiş olduğu en önemli ressamların eserlerini görebilirsiniz.
   
 • Valea Morilor Meydanı

  Kişinev halkının uğrak yerlerinden birisi olan bu Valea Morilor Meydanı’nın çevresi 1800’lü yıllardan kalma binalar ile çevrilidir ve burada genellikle elçilikler yer almaktadır. 
   
 • Ulusal Tarih Müzesi

  Moldova’nın en önemli müzelerinden birisi olan bu tarih müzesi içerisinde 263 bin eser içerdiği için büyük bir öneme sahiptir. Bunun yanında burada düzenlenen sergiler de her sene çok fazla ilgi çekiyor.
   
 • Etnografya ve Ulusal Tarih Etnoloji Müzesi

  Kökenleri yüz yıl öncesine kadar giden bu müze hem Kişinev hem de Moldova için önemli yerlerden birisidir. Burada pek çok alandan zengin koleksiyonlar görülebilir. Moldova’nın zenginliklerine şahit olmak için uğranılması gereken yerlerden birisidir. Bunun yanında müzede bulunan Gigantisimus dinozorunun kemiklerinden oluşan heykel de turistlerin büyük ilgisini çeker.
   
 • Patria Sineması ve Ulusal Opera ve Bale Salonu

  Burası 19. yüzyıldan beri filmlerin sergilendiği bir yer olduğu için kültürel anlamda Kişinev için önemli yerlerinden.

Moldova Kişinev Nasıldır ? Ne zaman gidilir ?

Kişinev ılıman kıtasal iklimin etkisi altındadır. Bundan dolayı da bu şehirde her mevsim çok belirgin bir şekilde yaşanmaktadır. Özellikle yazlar sıcak ve güneşliyken kışlar ise soğuk ve rüzgarlı geçmektedir. Kişinev’de yaz aylarında ortalama günlük sıcaklık 22 derece civarındadır. Ancak bu sıcaklıklar bazen 30-35 derecelere kadar çıkabilmektedir. Kış aylarında ise hava sıcaklıkları genellikle sıfırın altında seyretmektedir. Kış aylarındaki ortalama günlük sıcaklı değeri -1 civarındadır. 
Kişinev’de kış aylarının çok zorlu iklim şartlarına sahip olmasından dolayı turizm aktiviteleri için en uygun tarihler yaz aylarıdır. Havaların Nisan ayı ile itibaren yeterli sıcaklığa ulaşmasıyla Kişinev’de rahat seyahat edilebilir bir hal alır. Bu süreç ise Eylül, Ekim aylarına kadar sürmektedir. Bu tarihler arasında Kişinev’i ziyaret etmek çok daha uygun olacaktır. Ayrıca yaz aylarında Kişinev’e giderek dünyaca ünlü şarap festivalini de ziyaret edebilirsiniz.

Moldova Kişinev Uçak Bileti Fiyatları Nasıldır ?

Kişinev’e gitmek için Türk Hava Yolları, Atlasjet ve Air Moldova’yı kullanabilirsiniz. Bu firmalar haftanın pek çok günü direkt uçuşlar ile ulaşımı sağlamaktadır. Kişinev Uluslararası Havalimanına, Antalya, İzmir, Trabzon, Ankara, Diyarbakır ve İstanbul gibi şehirlerden doğrudan ya da aktarmalı olarak uçabilirsiniz. Ortalama uçuş süresi ise 1 buçuk saattir. Kişinev Uluslararası Havalimanı’ndan sonra şehir merkezine gitmek için ise havalimanının yakınından geçen treni, taksileri ya da otobüsleri kullanabilirsiniz. 

Skyavia.com  ile  Kişineve  Charter uçak bileti avantajlarından yararlanabilirsiniz.  Hemen Şimdi Kişinev Bileti aramak için Hızlı arama motorumuzu kullanın !