Ucuz Tatil için Neler Yapabilirim ? Tatilim Nasıl daha ekonomik olur!

Sen gitmek iste yeter... Dilediğin yere en ucuz uçak bileti SKYAVIA'da!

Ucuz Tatil İstiyorum ! Neler Yapabilirim ?
seyahat
08 Ocak 2021

Ucuz Tatil İstiyorum ! Neler Yapabilirim ?Ucuz tatil yapmak sandığınız kadar zor değil. Size vereceğimiz tavsiyelere uyarak tatilinizi çok daha uygun fiyata yapabilirsiniz. İlk olarak paxclick ucuz uçak bileti bulmanız için yardımcı olacak.


UCUZ BILET NASIL BULUNUR?Uçuş fiyatları seyahat edilen ayagüne ve hatta gün içindeki saate göre değişkenlik gösterir. Paxclick sayesinde, tüm ay hatta yıl boyunca uçmak istediğiniz yere ucuz uçuşları bulabilir, ne zaman seyahat edeceğinize bu şekilde kolayca karar verebilirsiniz.

Ucuz gidebildikten sonra nereye gideceğiniz çok da önemli değilse ve en uygun tatil fırsatını yakalamak istiyorsanız, Paxclick’in İstanbul kalkışlı uçuşları listeleyebilir ve erken rezervasyon yapabilirsiniz.


İLAVE BAGAJ


Son olarak, ilave bagaj ücretleri ödemek uygun tatil yapmanıza engel olabilir. Bu yüzden, sadece ihtiyacınız olan eşyalarınızı yanınızda götürürek ilave bagaj ücretlerinden kurtulabilir ve hesapta olmayan masraflardan uzak durabilirsiniz. Bunun için, bavulunuzu hazırladıktan sonra tartmanız ve bagaj ağırlığının belirtilen limitler içinde kaldığından emin olmanız yararınıza olacaktır. Çoğu zaman, bu tarz detaylar ucuz tatil ve pahalı tatil arasındaki ince farkları oluşturabiliyor.


KONAKLAMA IÇIN ÇOK HARCAMADAN UCUZ TATIL YAPMANIN YOLLARI NELERDIR?


Otel rezarvasyonunuzu erken yapmanızın önemini belirtmeliyiz. Otel masraflarının bütçede kapladığı yer düşünüldüğünde, ucuz otel bulmanın önemi daha da artıyor. Kalacağınız otele çok yüksek rakamlar ödememek ve uygun fiyata tatil yapabilmek için, seyahat tarihlerinize karar verdikten sonra erken rezarvasyon yaparak  Ucuz Otel odaları bulabilir ve uygun fiyata tatilinizi yapabilirsiniz.

TATILDEYKEN HARCAMALARINIZI KISINTatil süresince dikkat edeceğiniz ufak detaylar uygun tatil yapmanızda belirleyici olabilir. Örneğin; seyahatiniz boyunca yeme-içme bütçenizi kısmak  için gideceğiniz ülkenin yerel halkının tercih ettiği lokantaları tercih ederek hem bütçenizde tasarruf etmiş hem de yerel lezzetleri tatmış olursunuz.

Teknolojiden faydalanmak da yükünüzü hafifletecek etkenlerden. Tüm şehirler için sınırsız bilgi veren uygulamalar mevcut. Bu uygulamaları kullanarak gideceğiniz yerler hakkında her türlü bilgiye ulaşarak rehber veya turlara para harcamadan daha uygun tatil yapabilirsiniz.

Ayrıca, seyahate çıkmadan önce yanınıza yeterli miktarda döviz almanız da önemli. Yurtdışında yüksek döviz kurlarından değişim yaparak zarara uğramamanız için bu noktayı aklınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. 


WORK AND TRAVEL DENEYIN
Hem çalışıp hem tatil yaparak dünyayı keşfetmek, değişik yerler ve farklı kültürler görmek mümkün. Work and Travel nasıl yapılır? Avustralya, Amerika veya Kanada gibi ülkelerde Work and Travel yapma olanağı mevcut. Work and Travel için tek yapmanız gereken Skyscanner’la ucuz uçak biletinizi bulmak ve seyahate çıkarken yanınıza bir miktar para almak. Gideceğiniz ülkede çalışarak kazanacağınız parayı orada tatil yapmak için harcayabilirsiniz.


GÖNÜLLÜ PROJELERE KATILIN

Son olarak gönüllü seyahat projelerinden birine katılarak, toplumsal sorumluluğun gittikçe önem kazandığı çağımızda, dünyanın ihtiyaç duyduğu ilham ve yardımı verebilmek için seyahat edebilirsiniz. Harcamanız gereken tek şey zamanınız olabilir. Daha iyi bir gelecek için, siz de gönüllü seyahat projelerini tercih edebilir ve dünyaya katkıda bulunabilirsiniz.